Współtwórz z nami najbardziej wielojęzyczne radio w Polsce: IMI Radio!

Dołącz do specjalnej edycji Akademii Radiowej IMI Radio – poświęconej współtworzeniu naszej redakcji! Akademia organizowana jest przez Fundację Inna Przestrzeń wraz z Fundacją Konrada Adenauera.

BEZPŁATNE Warsztaty na żywo w języku polskim

KIEDY: sobota, 25 listopada 2023, 12:00-17:00, * czwartek, 30 listopada 2023, 18:00-21:00, * wtorek, 5 grudnia, 18:00-21:00.

DLA KOGO: dla wszystkich, którzy chcą z nami tworzyć IMI Radio (niekoniecznie wyłącznie prowadząc audycje – np. przez działania promocyjne, tworzenie reportaży radiowych, pozyskiwanie środków i wiele innych), zarówno osób, które były dotychczas zaangażowane w tworzenie IMI Radia, jak i nowych osób. Przede wszystkim zapraszamy migrantów/migrantki, w szczególności uchodźców/uchodźczynie z Ukrainy! Uwaga: liczba miejsc ograniczona. 

PROGRAM RAMOWY:

  1. Wprowadzenie + poznanie się (nasze indywidualne talenty/zasoby),
  2. Mapowanie potencjałów IMI Radia,
  3. Sesja na małe, natychmiastowe zmiany (sesja, w której audytujemy różne problemy / wyzwania IMI Radia i w trakcie pracy w małych grupach opracowujemy zmiany, które możliwe są do implementacji od razu – i wdrażamy je do końca sesji)
  4. Planowanie w zespołach zadaniowych – w tym np. “lepsza redakcja”, “lepsza promocja”, “pasmo ukraińskich uchodźców w PL/WA”, “lepsze otoczenie”, “program kulturotwórczy IMI Radia”
  5. Moje pierwsze kroki (planowanie indywidualnych audycji oraz działań na rzecz IMI Radia i jego redakcji oraz zapotrzebowań, których realizacja, pomoże w lepszej samorealizacji w ramach IMI Radia)

WAŻNE: Jeżeli chcesz wziąć udział w Akademii Radiowej, wypełnij ten formularz!

Masz Pytania? wyślij maila na adres: imiradio1@gmail.com

Podczas warsztatów przewidujemy przerwy kawowe.

Nie zwracamy kosztów dojazdu i noclegu.

IMI RADIO:
IMI Radio jest wielokulturową stacją internetową – pierwsza audycja odbyła się 30 maja 2015 roku. Jego celem jest promocja wielokulturowości oraz angażowanie cudzoziemców w publiczną debatę z Polakami nt. jakości instytucji oraz życia społecznego w Polsce. Fundacja Inna Przestrzeń prowadziła program pilotażowy radia w 2014 roku.

Studio IMI Radia znalazło się w lokalu współtworzonego przez Fundację Inna Przestrzeń Centrum Wielokulturowym w Warszawie przy ul. Jagiellońskiej 54. Radio funkcjonowało tam do stycznia 2020 roku – do decyzji o usunięciu radia przez ówczesnych operatorów Centrum. Po dziesięciomiesięcznej przerwie – radio wznowiło swoją emisję 3 listopada 2020 roku w siedzibie obydwu operatorów radia – czyli Fundacji Inna Przestrzeń i Fundacji na rzecz Centrum Wielokulturowego w Warszawie – przy ul. Nowy Świat w Warszawie.

W 2020 roku IMI Radio otrzymało prestiżową, międzynarodową Nagrodę Międzykulturową austriackiego MSZ. IMI Radio to najbardziej wielokulturowe, wielojęzyczne i migranckie radio w Polsce.

Kategorie: Aktualności

Translate to