poznaj

IMI RADIo

Poznaj nasz

zespół

Zuzia Dłużniewska
Dziennikarka
Witek Hebanowski
Opiekun merytoryczny
Elwira Gonet
Dziennikarka
Samir Saadi
Sekretarz redakcji
Michalina Jarmuż
Opiekunka merytorycznya
Michał Szymanderski-Pastryk
Specjalista ds. promocji
Parvin Alizada
Dziennikarka
Carlos Ceron Lara
Dziennikarz
Simona Daramus
Dziennikarka
Nako Boy
Dziennikarz
DJ Lawrence
Dziennikarz
Carter Campbell
Dziennikarz
Stevenson Grammont
Dziennikarz
Grace Matu
Dziennikarka
Kateryna Shvets
Dziennikarka
Bob Kobilov
Dziennikarz

O nas

IMI Radio jest jedynym wielojęzycznym, wielokulturowym i integrującym radiem internetowym w Polsce. Działa od maja 2015 roku. Jego celem jest promocja wielokulturowości, integracji oraz aktywizacja migrantów. Jest także głosem środowisk imigranckich w Warszawie.

Od początku zespół redakcyjny tworzą osoby z różnych stron świata. Audycje w 18 językach prowadziło kilkadziesiąt osób z 36 krajów (Angola, Azerbejdżan, Białoruś, Brazylia, Egipt, Erytrea, Francja, Grecja, Gruzja, Gwatemala, Gwinea Bissau, Indie, Indonezja, Iran, Kenia, Kolumbia, Kongo, Maroko, Meksyk, Niemcy, Nigeria, Rosja, Rumunia, Somalia, Syria, Szwajcaria, Tadżykistan, Tunezja, Turcja, USA, Ukraina, Uzbekistan, Wietnam).

Twórcą i redaktorem naczelnym (2015-2020) IMI Radia był Mamadou Diouf.
Opieka merytoryczna: Michalina Jarmuż i Witek Hebanowski.

IMI Radio jest wspólnym projektem Fundacji Inna Przestrzeń oraz Fundacji na rzecz Centrum Wielokulturowego w Warszawie. Pomysłodawcami IMI Radia są Mamadou Diouf i Witek Hebanowski – bezpośrednią inspiracją dla IMI Radia było Radio Orange w Wiedniu.

Radio powstało w ramach programu Obywatele dla Demokracji, finansowanego z Funduszy EOG oraz współfinansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu na rzecz Integracji Obywateli Państw Trzecich oraz budżetu państwa.

Logo IMI Radio

Finansowanie

Projekt jest współfinansowany przez Program Aktywni Obywatele, który jest formą pozaunijnej pomocy zagranicznej przyznanej przez Islandię, Norwegię i Liechtenstein nowym członkom UE – kilkunastu państwom Europy Środkowej i Południowej oraz krajom bałtyckim. 

Ponadto jeden z projektów IMI Radia finansuje m.st. Warszawy.

Zaangażuje się!

Radio jest otwartym projektem, które stale poszukuje nowych pomysłów i wolontariuszy. Jeśli masz pomysł na audycję, interesuje Cię tematyka migrancka i chcesz być częścią zespołu, napisz do nas: imiradio1@gmail.com.

Redakcja nie odpowiada za treść zamieszczanych postów w profilach FB poszczególnych audycji.

imiradio1@gmail.com

Fundacja Inna Przestrzeń
ul. Nowy Świat 23/25 lok.32
00-029 Warszawa

Translate to