IMI Radio jest jedynym wielojęzycznym, wielokulturowym i integrującym radiem internetowym w Polsce. Działa od maja 2015 roku. Jego celem jest promocja wielokulturowości, integracji oraz aktywizacja migrantów. Jest także głosem środowisk imigranckich w Warszawie. 

Od początku zespół redakcyjny tworzą osoby z różnych stron świata. Audycje w 18 językach prowadziło kilkadziesiąt osób z 36 krajów (Angola, Azerbejdżan, Białoruś, Brazylia, Chile, Egipt, Erytrea, Francja, Grecja, Gruzja, Gwatemala, Gwinea Bissau, Indie, Indonezja, Iran, Kenia, Kolumbia, Kongo, Maroko, Meksyk, Niemcy, Nigeria, Polska, Rosja, Rumunia, Somalia, Syria, Szwajcaria, Tadżykistan, Tanzania, Tunezja, Turcja, USA, Ukraina, Uzbekistan, Wietnam).

Twórcą i redaktorem naczelnym (2015-2020) IMI Radia był Mamadou Diouf. Radio współtworzył Sebastian Korsak.

Radio jest otwartym projektem, które stale poszukuje nowych pomysłów i wolontariuszy. Jeśli masz pomysł na audycję, interesuje Cię tematyka migrancka i chcesz być częścią zespołu, napisz do nas: imiradio1@gmail.com.

Redakcja nie odpowiada za treść zamieszczanych postów w profilach FB poszczególnych audycji.

IMI Radio jest wspólnym projektem Fundacji Inna Przestrzeń oraz Fundacji na rzecz Centrum Wielokulturowego w Warszawie. Pomysłodawcami IMI Radia są Mamadou Diouf i Witek Hebanowski – bezpośrednią inspiracją dla IMI Radia było Radio Orange w Wiedniu.

Sekretarz redakcji: Samir Saadi
Opieka merytoryczna: Michalina Jarmuż i Witek Hebanowski

Radio powstało w ramach programu Obywatele dla Demokracji, finansowanego z Funduszy EOG oraz współfinansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu na rzecz Integracji Obywateli Państw Trzecich oraz budżetu państwa.

Translate to