IMI Radio jest wielokulturową stacją internetową . Jego celem jest promocja wielokulturowości oraz integracji. Radio cenić będzie słowo mówione, dlatego programy będą „na żywo”. Kultury środowisk imigranckich oraz popieranie ich interesów będą ważnymi tematami i zadaniami. W programach planujemy : felietony, reportaże, wywiady z liderami środowisk imigranckich, porady z rożnych dziedzin (szczególnie współpraca z organizacjami pracującymi na rzecz imigrantów), konkursy z nagrodami, muzyka…

Co radio będzie promować?

– prezentacja różnorodności kulturowej środowisk imigranckich, kultur mniejszości narodowych i etnicznych w Warszawie.

-debaty, rozmowy: integracja lokalna (problemy i dobre praktyki polskich miast, o czym się rozmawia w Komisji Dialogu Społecznego itp): Warszawa i Polska oczami cudzoziemców

-audycje muzyczne, z naciskiem na etnicznej tradycyjnej ale i współczesnej

-programy info, muzyczne i o wydarzeniach i imprezach środowisk imigranckich

-o problemach życiowych: oferta pracy, ubezpieczenie zdrowotne, kontakt mailowy i telefoniczne z słuchaczami….

-rozmowy z liderami środowisk imigranckich, także z tymi, którzy którzy osiągnęli sukces zawodowy;

-cotygodniowa audycja: „mówię o swoim kraju”: gościem danej kultury opowie o swoich stronach, zaprosi do zwiedzania i powie, co warto zobaczyć…

-edukacja wielokulturowa i bajki z różnych stron świata – dla najmłodszych

Programy będą uważnie analizować troski imigrantów, życia różnych grup etnicznych w Warszawie i okolicy i promować dialog między społecznościami.
Programy są zróżnicowane: informacje, kultura, sport, humor, muzyka, poradnictwo i wsparcie dla imigrantów oraz sprawy społeczne.

Redakcja

W stacji pracuje duża grupa wolontariuszy z wszystkich zakątków świata. Dzięki temu stacja nadaje w kilku językach: wietnamski, arabski, białoruski, francuski, portugalski, polski, somalijski, ukraiński, angielski, rosyjski…itd.

Opieka merytoryczna: Mamadou Diouf

IMI Radio jest otwartym projektem, które stale poszukuje nowych pomysłów i będzie miło gościć , jeśli chcesz być częścią zespołu. Nasze Radio jest projektem otwartym dla wszystkich wolontariuszy. Jeśli masz pomysł na audycję, interesuje Cie tematyka migrancka, wielokulturowości i znasz języki obce….

Redakcja zaprasza do Centrum Wielokulturowego w Warszawie.

IMI Radio realizowane jest w ramach programu Obywatele dla Demokracji, finansowanego z Funduszy EOG oraz współfinansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu na rzecz Integracji Obywateli Państw Trzecich oraz budżetu państwa.